System węża Hide A Hose

System węża chowanego Hide A Hose to przede wszystkim wygoda w codziennym sprzątaniu. 

Polega on na schowaniu w ścianie 9, 12, a nawet do 15 metrów węża, który jest dostępny w każdej chwili do sprzątania naszego domu. Po zakończonym sprzątaniu wąż sam chowa się do instalacji dzięki sile ssącej wytwarzanej przez odkurzacze centralne Vacuflo z filtracją cykloniczną.

Home Systems oferuje najnowszą drugą generację węża chowanego w ścianie Hide a Hose 2 z istotnymi ulepszeniami, które poprawiły wygląd i użytkowanie systemu. Hide a Hose to system wymyślony i produkowany w USA. 

Zalety systemu Hide A Hose

  • Nawet do 15 metrów węża ssącego chowanego w ścianie, co pozwala na posprzątanie co najmniej 200m² powierzchni z jednego gniazda.
  • Stosując Hide A Hose unika się przenoszenia i przechowywania niewygodnego zwoju z wężem ssącym
  • Łatwy i szybki dostęp w każdym momencie do węża ssącego, przy czym z gniazda można wysunąć tyle węża ile potrzebujemy w danej chwili do posprzątania zabrudzeń.
  • Po zakończonym sprzątaniu wąż ssący zostaje zassany do instalacji, przy wykorzystaniu siły ssącej odkurzaczy centralnych.
  • Podciśnienie wytwarzane przez jednostkę centralną w trakcie zasysania węża do instalacji pozwala utrzymać w czystości pokrowiec węża.
  • Możliwość montażu w większości nowo budowanych i już istniejących domów i apartamentów.
  • Dłuższy wąż ssący to mniej gniazd ssących w budynku, co przekłada się na oszczędność czasu i nakładu pracy w trakcie instalacji.
  • Idealne rozwiązanie dla osób lubiących dbać o swój dom.

Specjalnie wykonana instalacja

Decyzję o zainstalowaniu systemu węża chowanego Hide A Hose trzeba podjąć na etapie rozprowadzenia instalacji centralnego odkurzania. W celu zapewnienia sprawnego chowania się węża w ścianie instalacja musi być wykonana z wykorzystaniem specjalnych elementów instalacyjnych. Wszystkie materiały niezbędne do montażu systemu Hide A Hose dostępne są w naszym sklepie. Ponadto, nasze ekipy montażowe wykonują instalacje dedykowane do systemu węża chowanego.

Odpowiednio mocna jednostka centralna z filtracją cykloniczną

Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie systemu Hide a Hose, a w szczególności sprawne chowanie się węża w ścianie konieczne jest dobranie odpowiednio mocnego odkurzacza centralnego. Home Systems rekomenduje jednostki centralne Vacuflo z filtracją cykloniczną. Do rozbudowanych instalacji powyżej trzech punktów z wężem chowanym w ścianie najlepszym rozwiązaniem będzie najmocniejsza jednostka z rodziny odkurzaczy Vacuflo true Cyclonic, czyli Vacuflo MAXAIR który wytwarza podciśnienie powyżej 52 kPa. Mniejsze instalacje będą sprawnie obsłużone przez odkurzacz Vacuflo True Cyclonic 588 lub Filtered Cyclonic 670