Urządzenia do szybkiego sprzątania: Vroom, Spot, WallyFlex

Jedną z zalet systemów centralnego odkurzacza jest rozbudowany wachlarz dodatków ułatwiających codzienne sprzątanie. Doskonałym uzupełnieniem każdego systemu są zestawy do szybkiego sprzątania. Montowane w pomieszczeniach, w których sprzątamy najczęściej takich jak kuchnia, łazienka czy garderoba pomagają oszczędzać czas. Zamiast podpinać wąż do tradycyjnego gniazda wystarczy wyjąć wąż z urządzenia do szybkiego sprzątania schowanego w szafce lub ścianie.

Zdecydowanym liderem w tych urządzeniach jest producent odkurzaczy Vacuflo – amerykańska firma HP Products.

Vroom 5,5 lub 7,3m

Flagowy produkt – Vroom kaseta z wężem zwijanym cieszy się dużą popularnością również w Polsce. Urządzenie montowane jest w kuchennej szafce. Istotne jest aby szafka miała drzwi (nie wchodzi w grę szuflada). Wąż długości 5,5 lub 7,3m wyciągany jest z kasety zamontowanej do podłogi szafki.

Vroom RV

Dużo ciekawszym rozwiązaniem jest nowy produkt Vroom RV. Wąż nie jest schowany w zajmującej miejsce kasecie, lecz w elastycznej rurze instalacyjnej o długości około 2 m schowanej za cokołem pod szafką. Vroom RV zajmuje dużo mniej miejsca, a do tego posiada aż 10 metrowy wąż. Udoskonalono mechanizm blokady węża oraz włączanie systemu.

Zarówno Vroom RV jak i klasyczne Vroomy wymagają przyłącza takiego samego jak do szufelki automatycznej, którą planujemy zamontować w cokole szafki –  w miejscu przyszłych szafek kuchennych  wyprowadzamy rurkę pionowo do góry, tak aby była schowana za cokołem.

Spot

Kolejnym urządzeniem do szybkiego sprzątania, na który warto zwrócić uwagę jak Spot. Montujemy gniazdo w ścianie, z którego wyciągamy 3 metrowy wąż rozciągany do szybkiego sprzątania. Spot sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zamontowania Vrooma, np. z uwagi na brak szafek z cokołem. Przykładowo jest idealny do łazienki czy garderoby. Na etapie montażu instalacji należy osadzić specjalną płytkę montażową oraz przygotować 1,5 metra rury z blokadą, w której będzie chować się wąż rozciągany.

Ostatnim urządzeniem, na które warto zwrócić uwagę jest WallyFlex. W przeciwieństwie do Vroomów czy Spota jest to urządzenie widoczne, nie schowane w ścianie lub szafce. Z punktu widzenia instalacji konieczne jest osadzenie płytki montażowej w miejscu przyszłego montażu WallyFlexa.

Wszystkie opisane urządzenia dostępne są w Home Systems: kliknij tutaj.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące tych urządzeń zapraszamy do komentowania lub kontaktu.